Odborne Vám poradíme, čo potrebuje Vaša strecha tak, aby výsledok tešil nie len nás, ale najmä Vás.


Klampiarske práce

Realizujeme kompletné klampiarske práce. Špecializujeme sa na riešenie klampiarskych detailov striech. Máme ukončených niekoľko zaujímavých projektov, ktorých realizácia bola pre nás výzvou. Klampiarske prvky vyrábame v našej klampiarskej dielni na Orave. Vyrábame štandardné, ale aj špeciálne prvky podľa potrieb zákazníka. Výrobou v našej dielni vieme urýchliť, ale hlavne skvalitniť prácu klampiarom na streche, tak aby vyhovovali nie len technickým normám, ale aj náročným požiadavkám zákazníka.


Montáž strešných okien

Súčasťou modernej strechy bývajú okrem rôznych tvarov vikierov aj veľmi rozšírené strešné okná. V súčasnej dobe, kedy je kladený veľký dôraz na tepelno-izolačné vlastnosti stien a striech, býva častým problémom správne osadenie strešných okien do strechy. Preto je treba odborne posúdiť, aký typ okna a hlavne ako správne osadiť okno, tak aby vám v budúcnosti nevznikali problémi s tepelnými mostami. Tiež nemenej dôležité je správne osadenie strešného okna do rôznych typov krytín. Naši zamestnanci majú potrebné školenia a skúsenosti v tejto oblasti.


Pokryvačské práce

Strecha nie je len o klampiarskych detailoch a žľaboch, ale hlavne o strešnej krytine. Či už ide o pálenú, plechovú alebo betónovú strešnú krytinu, vždy vieme spojiť detaily s pokládkou strešnej krytiny, tak aby pôsobila elegantne a hlavne, aby zákazníkovi slúžila celé desaťročia. Naši zamestnanci ovládajú pokládky viacerých strešných krytín. Stačí si už len správne vybrať.


Montáž žľabov a odkvapových systémov

Odborný návrh a kvalitná montáž žľabov a odkvapových systémov Vám zabezpečí správne odvodnenie strechy. Má to veľký význam, pretože tak nebude strecha namáhaná a prebytočná voda z nej bude pravidelne odvádzaná. Pri návrhu odkvapového systému je treba brať ohľad na typ krytiny, rozmer a sklon strechy, klimatické podmienky a v neposlednom rade aby efektne dotváral vzhľad objektu. Pri montáži používame moderné prípravky, ktoré nielen urýchlia ale predovšetkým skvalitnia prácu. Naši zamestnanci majú potrebné školenia a skúsenosti v tejto oblasti.


Montáž a realizácia striech

Sme odborníci na montáž a rekonštrukcia striech. Potrpíme si na kvalite, preto pracujeme s niekoľkými druhmi kvalitnej strešnej krytiny, medzi ktoré patrí keramická (Creaton, Tondach), betónová (Euronit, Nelskamp), plechová (falcovaná krytina, štvorcové šablóny), pofilovaná-plechová (Ruukki, Blachotrapez), zvitky (VmZinc, Rheinzink, Prefa, ThyssenKrupp), PVC (fatrafol, Bauder), atď.


Opravy a rekonštrukcie striech

Máme 25 ročné skúsenosti s montážou striech. Spojením našich dlhoročných skúseností a kvalitných materiálov opravíme, alebo zrekonštruujeme Vašu starú strechu. Radi Vám poradíme typ novej krytiny, ktorá bude pre Vašu opravu alebo rekonštrukciu najvhodnejšia.


Tesárske práce a doplnkové práce

Realizujeme montáže striech na kľúč, vrátane krovu. Vieme zabezpečiť kompletnú dodávku strechy s riešením detailov krovu, krytiny a klampiarskych detailov ako celku, tak aby vám v budúcnosti nevznikali so strechou problémy. Pri návrhu používame software na nákres krovu, vrátane 3D náhľadov pre lepšiu predstavu. V prípade, že potrebujete dodatočne zatepliť starú strechu, alebo potrebujete novú strechu so zateplením, vieme Vám zrealizovať zateplenie strechy nadkrokvovou izoláciou, ktorá je v súčasnej dobe veľmi rozšírená a to hlavne z dôvodu vynikajúcich tepelnoizolačných vlastností a minimalizovania tepelných mostov.


Moderné prevetrávané fasády

Pokiaľ potrebujete poradiť, alebo namontovať jednu z mnohých typov moderných fasád, radi Vám pomôžeme. Venujeme sa hlavne montáži plechových fasád, ktoré vyžadujú dôkladný návrh a zručnú ruku remeselníka. Veď fasáda je to, čo dodá Vášmu domu špeciálnu atmosféru a Vám blízku estetiku. No nie je to len o estetike, ale najmä o funkčnosti. Odborná montáž je základom správnej funkčnosti. S výberom správneho typu fasády Vám tiež radi poradíme.


Realizácia plochej strechy

Realizujeme montáže PVC fólií na ploché strechy, vrátane návrhu a dodávky kompletnej skladby strechy. Naši zamestnanci majú potrebné školenia a skúsenosti v tejto oblasti.

Pred tým než sa pre nás rozhodnete

Vykonáme obhliadku Vašej strechy a zhodnotíme jej stav. Potom vypracujeme návrh skladby strešného plášťa a cenovú ponuku na naše náklady. Ak budete súhlasiť dohodneme sa s Vami na detailoch a použitých materiáloch.

Strecha má mnoho funkcií. Chráni vnútornú konštrukciu pred pôsobením nepriaznivých poveternostných vplyvov. Okrem tejto základnej ochrannej funkcie musí splniť aj požadované akustické, statické a požiarne požiadavky. Je dôležité zabezpečiť správne hygienické a tepelno-technické vlastnosti.

Práve preto má každá použitá vrstva a materiál svoj význam. No strecha nie je len funkčným prvkom ale aj estetickým a má dodávať domu ten správny vzhľad a atmosféru. Všetky tieto požiadavky ovplyvňujú výber tých správnych stavebných materiálov, vyhotovenie projektu a konečnú realizáciu.

S týmito materiálmi pracujeme

Pracujeme s rôznorodými materiálmi a značkami, preto vieme zrealizovať
aj špecifické typy striech podľa požiadaviek zákazníkov.